Jakie właściwości i zastosowania ma sok z brzozy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sok z brzozy nie tylko zapobiega licznym schorzeniom, ale również pomaga w ich leczeniu. Warto wiedzieć, że omawiany produkt zawiera w swoim składzie naturalne przeciwutleniacze, a także aminokwasy, miedź, potas, wapń czy garbniki. Sok z brzozy jest ceniony przede wszystkim za liczne właściwości wzmacniające odporność.

Na co dokładnie pomaga omawiany produkt?

Należy mieć świadomość, że sok uzyskany z dojrzewających pączków brzozy posiada przeciwgorączkowe i przeciwbólowe właściwości. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem spożywanie go w okresie wzmożonych zachorowań na grypę, a także różnego rodzaju infekcje wirusowe. Nie wszyscy wiedzą, że produkt także wspiera funkcjonowanie układu krwionośnego. Ponadto profilaktyczne stosowanie soku z brzozy jest w stanie zapobiec chorobom niedokrwiennym serca i zakrzepicy. Posiada również właściwości wspierające prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ekstrakt z kory brzozy świetnie oddziałuje na sprężystość skóry.

Stosowanie soku z brzozy


Warto wiedzieć, że sok z brzozy ma bardzo specyficzny smak. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie picie go na zimno. Dzięki temu zachowanych zostanie maksymalna możliwa ilość cennych składników. Ponadto w trakcie kuracji, której celem jest przeciwdziałanie schorzeniom, rekomendowane jest powstrzymanie się od alkoholu, kawy. Należy także unikać spożywania czekolady, szczawiu i mięsa. W celach zdrowotnych powinno się pić omawiany sok z brzozy trzy razy dziennie po 75 ml przez około 2-3 tygodnie. Jednorazowo.

Nie wszyscy mają świadomość, że produkt jest także wykorzystywany w branży kosmetycznej. Pozwala on bowiem w usunięciu nadmiaru wody z organizmu. Godny uwagi jest fakt, że kuracja sokiem z brzozy pomaga w zmniejszeniu widoczności cellulitu. Naturalny sok z brzozy jest także świetną wcierką do włosów. Nie tylko zostaną one wzmocnione, ale również zostanie im dodany blask. Można bez żadnego problemu stosować go pod koniec mycia.