Wraz z partnerem podjęliście
decyzję o zajściu w ciążę.

Co dalej?

Najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać, przygotowując się do ciąży.

1. Zmiany w diecie

Stare stwierdzenie że w ciąży „trzeba jeść za dwoje” już dawno zostało obalone, niemniej jednak twoja dieta nie może w tym czasie pozostać dokładnie taka sama. Musisz wkomponować w nią kilka składników, które zdecydowanie przysłużą się zarówno tobie, jak i dziecku. Kwas foliowy, żelazo, nabiał, witamina E i C a także dobre tłuszcze to najważniejsze z nich.

2. Dbanie o kondycję fizyczną

Ciąża to nie choroba! Nie powinnaś rezygnować z bezpiecznego sportu, jeżeli czujesz się na siłach. Najbardziej zalecane aktywności? Pilates, joga, pływanie czy jazda na rowerze stacjonarnym.

3. Badania krwi

Oprócz koniecznych badań ginekologicznych należy poddać się badaniom krwi. To pomoże ci zapobiec wielu zagrożeniom.

4. Badanie hormonalne

Jeśli masz takie objawy jak:

– rzadkie występowanie bądź  brak owulacji,
– otyłość (typu męskiego),
– nadmierne owłosienie,
– trądzik i wypadanie włosów
– nadmierna pigmentacja

– liczne torbiele jajników

warto zrobić badanie hormonalne ponieważ być możemasz  zespół policystycznych jajników fachowo nazywany PCOS  (z ang. polycystic ovary syndrome ). 
PCOS należy do najczęstszych zaburzeń  układu hormonalnego kobiet w wieku rozrodczym, a ze względu na towarzyszące zaburzenia płodności jest jedną  z głównych przyczyn niemożności posiadania wymarzonego potomstwa. To złożone zaburzenie zwykle rozpoczyna się  w okresie dojrzewania płciowego.

Badania naukowe wskazują , że zaburzenie równowagi hormonów płciowych u kobiet z PCOS w połączeniu ze związanymi z nią  zaburzeniami gospodarki energetycznej, tłuszczowej i cukrowej może prowadzić  do pogorszenia zdolności metabolizowania składników odżywczych zawartych w pożywieniu. Ze względu na zaburzenia płodności, związane z PCOS, zapotrzebowanie na wybrane składniki odżywcze, istotne do zdrowego poczęcia oraz optymalnego przebiegu ciąży, jest większe.

Poza ogólnym dostosowaniem stylu życia poprzez zmniejszenie masy ciała oraz zmianę  nawyków żywieniowych, np. redukcję  zawartości węglowodanów i zwiększenie ilości błonnika w diecie, a także odtworzenie flory jelitowej, należy wdrożyć  ukierunkowane postępowanie dietetyczne polegające na zastosowaniu specjalnie dobranego preparatu w celu stworzenia optymalnych warunków do ciąży u kobiet z PCOS, zapewniając regularną  podaż  odpowiednich składników odżywczych. Takim preparatem jest PROfertil® female stanowiący żywność  specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego u kobiet z zespołem policystycznych jajników pragnących zajść  w ciążę .

Składniki preparatu PROfertil® female zostały starannie dobrane w celu stworzenia optymalnych warunków umożliwiających zainicjowanie, a następnie utrzymanie zdrowej ciąży u kobiet z PCOS.

Szczególne zapotrzebowanie na każdy z tych składników zostało udowodnione naukowo, a wiele badań  dowiodło ich pozytywnego wpływu na przebieg ciąży. Połączenie mikroelementów zawartych w preparacie PROfertil® female jest istotne w postępowaniu dietetycznym u kobiet z zespołem policystycznych jajników pragnących zajść  w ciążę .

Skład preparatu  PROfertil® female:

Kwasy tłuszczowe omega-3
Kwas foliowy
Selen
Koenzym Q10
Witamina E
Katechiny z wyciągu z zielonej herbaty
Glicyryzyna z wyciągu z korzenia lukrecji

 5. Wyeliminowanie szkodliwych czynników

Zaprzestanie stosowania używek to konieczność, oprócz tego należy zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej i wyeliminować szkodliwe czynniki, które występują w twoim miejscu pracy i miejscu zamieszkania.

6. Pamiętaj o przyszłym tacie!

Nie tylko kobieta powinna przygotować swój organizm na ciążę – nie należy zapomnieć o mężczyźnie i o wspieraniu jego płodności w trakcie starania się o dziecko. Warto zadbać o jego odpowiednią dietę i suplementację. Dobrym rozwiązaniem jest preparat PROfertil® male, którego składniki
(L-karnityna, L-arganina, koenzym Q10, witamina E, cynk, kwas foliowy, glutation i selen) właściwie wpływają na ruchliwość i koncentrację plemników oraz objętość ejakulatu. Preparat ten jest świetny zarówno w profilaktyce w trakcie starania się o dziecko, jak również w sytuacji, gdy mężczyzna ma zaburzenia płodności. Aby sprawdzić, czy ewentualne problemy leżą po stronie mężczyzny, warto zrobić odpowiednie badania (spermiogram).

Udostępnij:

Obecnie 10-15% par nie może doczekać się potomstwa.

Sprawdź jak łatwo
temu można zaradzić!

Znajdź lekarza!

Tu szybko znajdziesz najbliższą klinikę lub lekarza,
który doradzi w kwestii skutecznego zajścia w ciążę.