Wraz z partnerem podjęliście
decyzję o zajściu w ciążę.

Co dalej?

Czy wiesz, że 50% przypadków niepłodności małżeńskiej leży po stronie mężczyzny?

5 najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać, przygotowując się do ciąży

1. Zmiany w diecie

Stare stwierdzenie że w ciąży „trzeba jeść za dwoje” już dawno zostało obalone, niemniej jednak twoja dieta nie może w tym czasie pozostać dokładnie taka sama. Musisz wkomponować w nią kilka składników, które zdecydowanie przysłużą się zarówno tobie, jak i dziecku. Kwas foliowy, żelazo, nabiał, witamina E i C a także dobre tłuszcze to najważniejsze z nich.

2. Dbanie o kondycję fizyczną

Ciąża to nie choroba! Nie powinnaś rezygnować z bezpiecznego sportu, jeżeli czujesz się na siłach. Najbardziej zalecane aktywności? Pilates, joga, pływanie czy jazda na rowerze stacjonarnym.

3. Badania krwi

Oprócz koniecznych badań ginekologicznych należy poddać się badaniom krwi. To pomoże ci zapobiec wielu zagrożeniom.

4. Wyeliminowanie szkodliwych czynników

Zaprzestanie stosowania używek to konieczność, oprócz tego należy zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej i wyeliminować szkodliwe czynniki, które występują w twoim miejscu pracy i miejscu zamieszkania.

5. Pamiętaj o przyszłym tacie!

Nie tylko kobieta powinna przygotować swój organizm na ciążę – nie należy zapomnieć o mężczyźnie i o wspieraniu jego płodności w trakcie starania się o dziecko. Warto zadbać o jego odpowiednią dietę i suplementację. Dobrym rozwiązaniem jest preparat PROfertil, którego składniki  (L-karnityna, L-arganina, koenzym Q10, witamina E, cynk, kwas foliowy, glutation i selen) właściwie wpływają na ruchliwość i koncentrację plemników oraz objętość ejakulatu. Preparat ten jest świetny zarówno w profilaktyce w trakcie starania się o dziecko, jak również w sytuacji, gdy mężczyzna ma zaburzenia płodności. Aby sprawdzić, czy ewentualne problemy leżą po stronie mężczyzny, warto zrobić odpowiednie badania (spermiogram).

Udostępnij:

Obecnie 10-15% par nie może doczekać się potomstwa.

Sprawdź jak łatwo
temu można zaradzić!

Znajdź lekarza!

Tu szybko znajdziesz najbliższą klinikę lub lekarza,
który doradzi w kwestii skutecznego zajścia w ciążę.